Nawigacja
Strona Główna
Charakterystyka Straży
Zagrożenia Szczególne
Poradnik Mieszkańca
Podstawy Prawne
Podział na Rejony
Ważne Linki
Galeria
Kontakt
O nas
Kadra SM
Ważne Telefony
Eco-Patrol
---------------
---------------
RODO
Interwencje w sprawie bezpańskich psów
W dniu 03.01.2010 o godzinie 8:45 patrol Straży Miejskiej stwierdził luźno biegającego psa bez nadzoru po osiedlu przy ulicy Wyspiańskiego.Ustalono że pies był wypuszczony przez właściciela bez smyczy poza teren mieszkania. Za niezachowanie środków zwykłych i nakazowych przy trzymaniu psa z Art 77K.w właściciel psa został pouczony. Za popełnienie w/w wykroczenia grozi mandat karny w wysokości 200zł. Straż Miejska bardzo często podejmuje interwencje związane z łamaniem w/w przepisu. W przypadku braku możliwości ustalenia właściciela psy wywożone są do schroniska dla zwierząt w Cieszynie.
Niewłaściwe Parkowanie pojazdu
W dniu 02.01.2010r o godzinie 9:58 patrol Straży Miejskiej stwierdził nieprawidłowe parkowanie pojazdu na ulicy Jagiellońskiej. W/w pojazd parkował na zakazie zatrzymywania się znak B-36 jak również na wjeździe do prywatnej posesji.Ustalono właściciela pojazdu, stwierdzono że pojazd nie jest poszukiwany.Wydano polecenie usunięcia pojazdu. Nie przestrzeganie znaku B-36 (zakaz zatrzymywania się) jest wykroczeniem często popełnianym przez kierowców pojazdów. Za tego typu parkowania Straż Miejska stosuje kary w postaci pouczeń jak również nakładane są na kierowców mandaty karne kredytowe.
Udzielenie pomocy osobie nietrzeźwej
W dniu 29.12.2009r o godzinie 20:40 na Placu Wolności w rejonie postoju "TAXI" Patrol Straży Miejskiej zastał nietrzeźwą osobę skarżącą się na ból w klatce piersiowej. Po ustaleniu danych osobowych w/w mężczyznę przewieziono do Stacji Pogotowia Ratunkowego w Czechowicach-Dziedzicach gdzie udzielono mu pomocy.
Zanieczyszczenie jezdni ulicy Przedszkolnej w Ligocie
W dniu 29.12.2009 o godzinie 12:20 stwierdzono zanieczyszczenie jezdni ulicy Przedszkolnej w Ligocie.Stwierdzono sprawcę zanieczyszczenia drogi i wydano polecenie porządkowe usunięcia tego zanieczyszczenia
Interwencja w sprawie nietrzeżwego mężczyzny
W dniu 28.12.2009r o godzinie 10:55 Patrol Straży Miejskiej na ulicy Barlickiego podjął interwencję w stosunku do nietrzeźwego leżącego mężczyzny na w/w ulicy.Osoba ta została przewieziona do Izby Wytrzeźwień w bielsku-Białej.
Zanieczyszczenie jezdi na ulicy Krzywej
W dniu 28.12.2009 o godzinie 8:15 patrol Straży Miejskiej stwierdził zanieczyszczenie jezdni oraz pobocza ulicy Krzywej ustalono osobę odpowiedzialną za zanieczyszczenie, gdzie wydano polecenie posprzątania terenu.
Interwenca w sprawie leżącego mężczyzny na chodniku
W dniu 24.12.2009 o godzinie 20.30 patrol Straż Miejskiej na ulicy Sienkiewicza zastał leżącego bezdomnego mężczyznę , któremu udzielono pomocy i przewieziono do noclegowni na ulicy Łukasiewicza w Czechowicach-Dziedzicach.
Życzenia Bożo Narodzeniowe

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego 2010 Roku

życzymy mieszkańcom Czechowic-Dziedzic

zdrowia, wszelkiej pomyślności w życiu osobistym

oraz sukcesów w pracy zawodowej.
Interwencja na ul. Barabasza.
W dniu 21.12.2009r. o godz. 12.20 parol Straży Miejskiej udał się na ul. Kś. Barabasza, gdzie wg zgłoszenia ma miejsce zagrożenie przeciwpożarowe w jednym z lokali mieszkaniowych. Po przybyciu na miejsce potwierdzono zasadność zgłoszenia możliwości powstania pożaru. W związku z powyższym wszelkie ustalenia przekazano administratorowi, tj. Spółdzielni Mieszkaniowej oraz Komisariatowi Policji w Czechowicach-Dziedzicach.
Kontrole przerostów zieleni.
W dniu 17.12.2009r. o godz. 09.30 w Ligocie na ul. Powstańców Śląskich, Straż Miejska przeprowadziła kontrole przerostów zieleni (przerastających gałęzi drzew) z posesji prywatnych wchodzących w pas ruchu drogowego. Wydano polecenia właścicielom nieruchomości przycięcia w/w przerostów
Udzielenie pomocy osobie bezdomnej.
W dniu 12.12.2009r o godzinie 16.00 w Czechowicach Południowych na terenie Dworca PKP patrol Straży Miejskiej stwierdził przebywanie osoby nietrzeźwej po spożyciu alkoholu, która miała trudności w poruszaniu się. W trakcie interwencji ustalono że mężczyzna ma przebitą stopę, który poprosił o pomoc lekarską. Z uwagi na zagrożenie życia lub zdrowia w/w przewieziono do Stacji Pogotowia Ratunkowego w Czechowicach-Dziedzicach gdzie została mu udzielona pomoc lekarska.
Strona 89 z 90 << < 86 87 88 89 90 >
   Zegar
   Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
   Twój adres IP
34.207.78.157